wtorek, 3 lipca 2012

Królowa mody- Anna Wintour

Perfekcyjny strój w każdym calu, charakterystyczna, blond fryzura ,, na pazia,, i ciemne okulary. Kobieta, która na pokazy mody największych projektantów nie potrzebuje zaproszenia. Zawsze siedzi w pierwszym rzędzie , a gdy tylko się pojawi, w oddali słychać szepty ,, to Ona,,. Mowa  oczywiście o ,, Królowej świata mody,,- Annie Wintour, naczelnej amerykańskiego Vogue. Anna już jako nastolatka interesowała się modą. Rzuciła szkołę i wyjechała do Stanów Zjednoczonych, gdzie pracowała w takich magazynach jak ,, New York,, czy ,,House&Garden,,. Głośno było również o jej licznych romansach, ze starszymi od niej  mężczyznami, co z pewnością wpłynęło na jej dalszą karierę. Została naczelną brytyjskiego Vogue, lecz jej prawdziwym marzeniem, było objąć to stanowisko w amerykańskiej edycji tego czasopisma. Oczywiście Anna dopięła swego. Prawowała w USA Vogue, gdy jej upragnione stanowisko obejmowała Mirabell. W miedzy czasie, na rynku pojawiło się nowe czasopismo o modzie ,,Elle,, które było poważną konkurencja dla Vogue, a ten potrzebował radykalnych zmian. Mirabell nie lubiła nowości, co umiejętnie wykorzystała Anna, namiętnie wtrącając się w sprawy organizacyjne. Tym sposobem udało jej się wygryźć Mirabell i zająć jej stanowisk, redaktor naczelnej USA Vogue. Anna odkryła wielu projektantów, jak Vera Wang, Alexander Wang, czy Alexander McQueen. Jej postać była tak rozpoznawalna , że została spopularyzowana w książce Lauren Weisberger ,, Diabeł ubiera się u Prady,, Anna Wintour jest ambitną pracoholiczką, a jej determinacje w dążeniu do celu bardzo podziwiam. Niestety Anna jest osoba zimną i bezlitosna, ale własnie to pozwoliło jej, stać się najbardziej wpływową kobietą świata mody. 
Anna często jest moją inspiracją i wzorem, dlatego ta notka. A wy, co o niej myślicie? Podziwiacie ją, czy potępiacie ? Czekam na opinie, całuje Varla : *

4 komentarze:

 1. Jak zawsze, świetny post :)
  Anna to bardzo ciekawa osobowość, cenię ją za to co wniosła do świata mody :)
  Jednak dla mnie królowymi stylu, mody są Iris Apfel i Lady Gaga.
  Gaga jako artystka zmieniła modę na zawsze,kocham jej outfity( mięsna sukienka, żywa sukienka, różnego rodzaju buty ), natomiast Iris uwielbiam za to jaką jest osobą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Anna wg mnie jest dosyć kontrowersyjna. Myślę, że i książka, i sam film "diabeł ubiera się u prady" jest w jakiś mały sposób jej odzwierciedleniem. Natomiast wyczucia stylu nie można jej odmówić. Choć jest on taki... chłodny, zimny.
  pozdrawiam i serdecznie zapraszam na http://precious-woman.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacyjny artykuł,wszystko co najważniejsze opisałaś.
  Ja również uważam,że to kontrowersyjna kobieta.Jednak dzięki swojemu charakterowi tak wiele osiągnęła :)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wiele dla mnie znaczy. Dziękuje za wszystkie wypowiedzi, chętnie się odwdzięczę :*