piątek, 4 maja 2012

Maciej Zień


Maciej Zień to według mnie jeden z najlepszych projektantów mody w Polsce.  Jego marka kojarzy się z perfekcyjnym wykonaniem, pięknem wyszukanych kreacji i tym co najbardziej lubię: elegancją i luksusem. Bo kto z nas tego nie lubi. Dzisiejszy artykuł poświęcam jego osobie i projektom.

Stworzył Pan bardzo luksusową markę, która kojarzy się z elegancją i perfekcyjnym wykonaniem. To wszystko, o czym może pomarzyć kobieta wybierając linię projektancką. Na co jeszcze powinna zwrócić uwagę każda z nas, ponieważ nie powinnyśmy kierować się tylko i wyłącznie euforią?
Kobiety, które decydują się przyjść do mnie na indywidualne zaprojektowanie sukienki najczęściej maja świadomość swojej sylwetki i urody, wiedzą w czym jest im dobrze i na co mogą sobie pozwolić. Bywa jednak i tak, ze niektórym Paniom kompleksy nie pozwalają odsłonić pewnych części ciała, ramion, nóg czy pleców, oczywiście często kompleksy te są bezpodstawne i wtedy proszę o odrobinę zaufania. Po zakończeniu szycia sukni, przy ostatniej, finalnej mierze w raz z odbiorem pojawia się właśnie euforia.

Czy zdradzi Pan komplement, który sprawił Panu największą przyjemność?
Najmilszy komplement to zaufanie jakim obdarzają mnie klientki oraz fakt, że przy każdej ważnej okazji do mnie wracają, z uśmiechem.

Jak na co dzień pielęgnuje Pan w sobie tę ogromną pasję?
Pielęgnuję ja przez cały dzień. 24 h. Projektowanie to moja pasja, która stała się pracą. Nigdy nie rozstaję się z pracą, bo absurdalnie praca daje mi szczęście i spełnienie.

Pomysły czasem przychodzą niespodziewanie, co Pan robi by nie umknęły?
Zapisuję je w postaci rysunków. Na kartkach, karteczkach, biletach, rachunkach, pudełeczkach itp. Jeśli tylko pomysł pojawia się w nieoczekiwanym momencie.

Jak bardzo wymagające są Pana klientki? Może to Pan tworząc na zamówienie stara się być perfekcyjny w każdym calu?
Perfekcyjne wykonanie to jedna z zasad mojego Atelier, nie ma mowy o kompromisach!
Co sezon w modzie zauważa się coś co już znaliśmy kilka sezonów wcześniej. Czy to dobry pomysł żeby wracać do tego co już było?                                                                                                                                                                    Karl Lagerfeld powiedział, że w modzie było już wszystko. Aktualnie powinniśmy cieszyć się  z tego co projektantom udaje się stworzyć, przekładając to co już było na język teraźniejszości. Właśnie tak powinniśmy się na to zapatrywać. 
Czy młode pokolenie polaków dobrze radzi sobie z modą?                                                                                                   Na pewno coraz lepiej. Oczywiście mówię o ludziach, którzy interesują się modą, bo trudno jest mi oceniać ludzi, którym moda jest do niczego niepotrzebna. Ludzie, którzy chcą wyglądać modnie – wyglądają światowo! Uważam, że w tej kwestii jako naród nie mamy się czego wstydzić. Coraz częściej widuje się odważnie ubranych ludzi na ulicy. Kilka sezonów temu na ulicach widać było, że ludziom brakuje odwagi w kwestii ubioru. Bardzo dynamicznie rozwija się moda męska. Przestaje obowiązywać strój klasyczny, a coraz częściej widać młodych mężczyzn, którzy bawią się stylem i wychodzi im to bardzo dobrze.  
( wywiad: Izabella Jabłonowska, Krzysztof Malinowski )


 Uważam że projekty Macieja Zieńa są godne pochwały i śmiało można go nazwać jednym z najlepszych przedstawicieli Polskiej mody. 

Ps. Przy okazji chciałam podziękować Remikowi z http://fashionrj.blogspot.com/ , który opisał nasze spotkanie z Ewą Minge. Dokładne relacje z tego spotkania na jego blogu a ja wrzucam puki co zdjęcie.
 Niedługo ruszy strona na Facebooku mojego bloga. Pozdrawiam Varla

9 komentarzy:

 1. świetny wywiad, kreacje świetne, przedostatnia chyba najlepsza. WOW! zazdroszczę spotkania z P. Minge :)

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam suknie od zienia..

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogłem się doczekać nowego posta xD
  Uwielbiam Maćka Zienia, jest on bardzo utalentowany. Jego ubrania to klasyka połączona z nutką ekstrawagancji. Też pamiętam jak czekaliśmy na Evkę. Na prawdę Dominika super post i czekam na więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ładne te sukienki! Szczególnie spodobała mi się 2 ^^
  Zapraszam również do mnie, jeśli blog się spodoba zapraszam do obserwacji! :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. uwieklbiam jego projekty sukienki w ogole sa najlepsze ;)

  hehe oj tak pajaki to chyba anjgorsze stworzenia ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny blog, zapraszam http://makesomecolour.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Hy sweetie! this is lovely! i was thinking, maybe we can follow each others blog?! :X

  FashionSpot.ro

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz wiele dla mnie znaczy. Dziękuje za wszystkie wypowiedzi, chętnie się odwdzięczę :*